РАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬРАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬ

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІ

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИ

Німецький експерт: Україна має три роки на розвиток сонячної енергетики В УКРАЇНИ Є ДВА-ТРИ РОКИ НА РОЗВИТОК СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

АВАРІЙНА СЛУЖБА

 

АВАРІЙНА СЛУЖБА ТзОВ "ПАСІЧНА-ІФ"

Новини

У 1996 році у Словаччині було створено державний Фонд підтримки модернізації та реконструкції житла

У 1996 році у Словаччині було створено державний Фонд підтримки модернізації та реконструкції житла  У 1996 році у Словаччині було створено державний Фонд підтримки модернізації та реконструкції житла для фінансування утеплення та ремонту будівель (аналог нашого "Фонду енегргоефективності"). Сьогодні в Словаччині утеплені і модернізовані вже більше 50% панельних будинків. Чому словакам вдалося та які уроки можемо винести ми - читайте докладніше у статті: https://goo.gl/uQUAZC 


Спочатку словацький Фонд, який працює й дотепер, видавав кредити за ставкою трохи нижче, ніж у комерційних банків, але не нижче від ставки Нацбанку. Разом з тим, якщо роботи були виконані за проектом, то мешканці будинку отримували грант у розмірі близько 20-30%.

Сьогодні ж кредитна ставка фонду складає 1% в рік, а позика видається на 20 років. Гроші на кредитування 75-80% робіт з утеплення виділяють з держбюджету.

Наразі у Словаччині налічується понад 61 тис. багатоповерхових будинків, більшість з яких - висотні бетонні будівлі, побудовані до 1989 року.

Словаки проводять термомодернізацію будинків відповідно до прийнятих урядом технічних норм: в першу чергу встановлють енергоефективні вікна, замінюють труби опалення та водопостачання, проводять реконструкцію електропроводки і електричних установок, ліфтів, ремонтують покрівлю та балкони, утеплюють зовнішні стіни і стелю підвалу.

В середньому після комплексної термомодернізації показник споживання тепла у будинку знижується у два рази - з 150 кВт•год на 1 м2 до 70-80 кВт•год на 1 м2. При цьому у нових будинках цей показник повинен бути нижче 50 кВт•год.

Комплексна реконструкція однієї квартири у середньому обходиться у 17 754 євро. З 2005 по 2013 роки у Словаччині було реалізовано 599 проектів у житлових будинках на суму 91,5 млн євро.

Нові статті

Торгівельні партнери