РАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬРАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬ

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІ

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИ

Німецький експерт: Україна має три роки на розвиток сонячної енергетики В УКРАЇНИ Є ДВА-ТРИ РОКИ НА РОЗВИТОК СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

АВАРІЙНА СЛУЖБА

 

АВАРІЙНА СЛУЖБА ТзОВ "ПАСІЧНА-ІФ"

Новини

Що треба знати про комерційний облік тепла та води

Що треба знати про комерційний облік тепла та води

Як працює лічильник тепла?

Об'єкт нашої цікавості - будинковий лічильник тепла. Більшість із нас його не бачить, однак здогадується, що саме за показаннями цього приладу виставляють рахунки за опалення. Як саме працює цей лічильник?

Які прилади визначають покази лічильника тепла?

1. Витратомір
Цей прилад фіксує обсяг теплоносія, який заходить в будинок

2. Температурні датчики
Два датчики «знімають» температуру на вході і на виході з будівлі

3. Електронний обчислювач
На основі цих даних електронний обчислювач вираховує кількість спожитого тепла у гігакалоріях.

Можна сказати, що лічильник тепла фіксує, наскільки охолонув теплоносій, пройшовши через систему опалення будинку. За цю різницю, фактично, ми і платимо. Відповідно, якщо хочемо економити, потрібно звести до мінімуму втрати тепла. 

Комерційний облік тепла та води в будинку київського ОСББ: як це працює?

Багатоквартирник ОСББ "Дім-ранок" зведений на початку 2000–х років. Тут горизонтальна система опалення, тобто можна ставити індивідуальні лічильники. В такому випадку, власник кожної квартири платить за показаннями свого лічильника плюс за опалення місць загального користування, тобто під'їздів.

Микола Васильович – голова правління місцевого ОСББ. З ним журналіст програми ТВІЙ ДІМ поговорив про труднощі обліку тепла. Адже в цьому будинку власники квартир платять за опалення та гарячу воду об'єднанню співвласників, яке по будинковому лічильнику розраховується з монополістом. Нижче - повний запис спілкування з паном Миколою:

Відеосюжет програми ТВІЙ ДІМ: інтерв'ю з Миколою Васильовичем, головою ОСББ

Отже у цьому будинку частина квартир має лічильники тепла. Опалення під`їздів тут розподіляють на всі квартири, пропорційно їх площі. При цьому, ОСББ бере участь в міських програмах, щоб зменшити витрати на опалення, в першу чергу - під`їздів.

Положення закону про комерційний облік, які важливо взяти до уваги

1. Будинковий лічильник
Всі багатоповерхівки мають бути обладнані будинковими приладами обліку до 1 жовтня 2018 року

2. Хто заплатить?
За встановлення, повірку та ремонт будинкових приладів обліку платять споживачі

3. Як щодо розстрочки?
За будинкові теплолічильники можлива розстрочка платежів на 5 і більше років

4. Розподілювачі тепла
Платити за розподілювачами тепла можна буде за умови, що цими лічильниками обладнано не менше половини квартир у будинку

5. Як рахуватимуть?
Всі розрахунки з теплопостачальними компаніями будуть проводитись за будинковими приладами

Як повіряються та скільки коштують лічильники тепла?

В спеціалізованих сервісних центрах обслуговують як будинкові, так і квартирні лічильники тепла. Ось так виглядає проливна установка, яку використовують для повірки цих приладів обліку. Тут тестують датчики, які замірюють обсяг теплоносія. Температурні ж повіряють у термостатах. Термін повірки повинен бути зазначений в техпаспорті на лічильник і залежить від типу приладу.

Скільки ж коштують лічильники тепла та розподілювачі? На ці питання відповість інфографіка

Про це та інше дивіться у повному випуску програми ТВІЙ ДІМ, що виходить в ефір телеканалу UA:ПЕРШИЙ щоп'ятниці о 19:00 за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Окрім питань щодо комерційного обліку тепла та води, з цього випуску ви дізнаєтеся про особливості будинкового обліку газу. 

Якщо ви фанат енергоефективності, рубрика «ТВІЙ ДІМ: практика» стане джерелом нових ідей для втілення у вашому помешканні. 

Чим приваблива пробка - ефективний звуко- та теплоізолюючий матеріал? Як правильно з нею поводитись та як поклеїти? На ці та інші питання відповість рубрика «ТВІЙ ДІМ: практика»

Пропонуємо вашій увазі повний 3-й випуск третього сезону програми "ТВІЙ ДІМ", створеної за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

Торгівельні партнери