РАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬРАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬ

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІ

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИ

Німецький експерт: Україна має три роки на розвиток сонячної енергетики В УКРАЇНИ Є ДВА-ТРИ РОКИ НА РОЗВИТОК СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

АВАРІЙНА СЛУЖБА

 

АВАРІЙНА СЛУЖБА ТзОВ "ПАСІЧНА-ІФ"

Новини

У МВФ пояснили, чого хочуть від ціни на газ в Україні

У МВФ пояснили, чого хочуть від ціни на газ в Україні В Україні ціна на газ для населення, яку можуть підвищити, повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Про це заявив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю журналу "Новое время".

Люнгман підкреслив, що наявність на ринку різних цін на газ стають причиною корупції.

"Контроль над цінами і диференціація енергетичних тарифів мають негативні наслідки, оскільки ведуть до неефективного розподілу ресурсів. Також пропадають стимули для енергоефективності. Крім того, різні ціни на газ, одночасно діють на ринку, стають причиною корупції. Наприклад, можна купити газ за нижчою ціною для домогосподарств, а потім продати його за вищою ціною для промисловості, при цьому привласнивши різницю", – заявив Люнгман.

Він також додав, що для МВФ питання ціни на газ в Україні залишається пріоритетним.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що дискусія з МВФ про підвищення тарифів на газ в Україні знаходиться в "гарячій" стадії. За словами глави парламенту, під час зустрічі з представниками МВФ говорилося про те, щоб збільшення тарифів проходило поетапно. При цьому Парубій прогнозує, що остаточні домовленості будуть досягнуті до травня.

При цьому міністр фінансів Олександр Данилюк підкреслив, що, крім МВФ, в розробці моделі газового ринку також бере участь Світовий банк. Данилюк розраховує, що в результаті розробки нового механізму розрахунків тарифи на блакитне паливо можуть не тільки не вирости, але і знизитися.

У той же час, в розпорядженні українських ЗМІ опинився підготовлений Мінфіном аналіз проекту фінансового плану "Нафтогазу". Згідно з цим документом, ціна на газ для населення в Україні може зрости на 62% з 1 квітня і на 73% (порівняноз сьогоднішньою вартістю) – з 1 жовтня 2018 року. Це рішення ще не прийнято остаточно.

Торгівельні партнери